Cicipas brži od poraza, Diaz Akosta spakovao kofere!

Stefanos Cicipas nakon maratonske borbe i preokreta uspio je da slavi prolaz u polufinale turnira u Barseloni.

Teniser iz Grčke savladao je Fakunda Diaza Akostu, poslije tri odigrana seta, rezultatom 4:6, 6:3, 7:6.

Odličan start napravio je Fakundo koji je prvi napravio brejk, sačuvao ga i poveo sa 1:0, mladi teniser koji je napravio veliko iznenađenje ove godine u Barseloni.

Međutim, šampion Monte Karla se probudio u drugom setu, došao do ekspresne prednosti, koju je lako sačuvao pa došao do izjednačenja.

U trećem setu, prvi do brejka je došao Cicipas ali je Argentinac odmah uzvratio ribrejkom, a onda smo opet gledali veliku borbu, nakon čega je set otišao u taj-brejk.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

U nastavku seta viđen je sjajan tenis, pun preokreta sa obje strane terena ali je Cicipas uspio da izbjedne poraz i da stigne do polufinala u Barseloni.

Ovo će biti deveta uzastopna pobjeda za Stefanosa.

U meču za finale čeka boljeg iz meča koji igraju Dušan Lajović i Artur Fils.

PROČITAJ JOŠ: Kralj šljake proglasio kraj jedne ere! (VIDEO)