Đoković preskače Ženevu: Frustrirajuće je ali ne želim da govorim o problemima

Novak Đoković će nakon poraza od Dina Prižmića i eliminacije iz Rima preskočiti i turnir u Ženevi prije početka Rolan Garosa.

Bio je ovo prvi put poraz za Đokovića od 18 mečeva koje je odigrao na otvaranju ovog turnira, koji je osvojio šest puta.

Imao je problema sa disanjem nakon pobjede u prvom setu, a njegove slabosti iskoristio je Prižmić koji je juče proslavio najveću pobjedu u karijeri.

“Došao sam da odigram jedan ili više mečeva. Nažalost, samo jedan. U redu je. Drago mi je što sam se borio do kraja. Želim da zahvalim publici. O problemima koje sam imao ne želim da govorim, čestitam Dinu, zasluženo je pobijedio”, rekao je Đoković i dodao:

“Ne mogu da se sjetim kada sam posljednji put u posljednjih nekoliko godina imao pripremu bez neke vrste fizičkih problema ili zdravstvenih tegoba pred turnir. Uvijek postoji nešto. To je neka nova realnost sa kojom moram da se nosim. Da, frustrirajuće je. U isto vrijeme, moja je odluka da i dalje nastupam u takvom stanju i pod takvim okolnostima. Tako je kako je”.

Đoković će preskočiti turnir u Ženevi i sada se okreće Rolan Garosu.

Na pitanje da li će uspjeti da se oporavi i dobro pripremi za grend slem koji počinje 18. maja i traje do sedmog juna odgovorio je uz osmjeh:

“Ne znam, nadam se. Vidjećemo šta će se desiti”.

Na turniru u Rimu danas je eliminisan drugi srpski teniser Miomir Kecmanović koji je poražen od Andreja Rubljeva (6:4, 6:4).

Pročitajte i ovo: Janković pratio sudiju do svlačionice – suspenzija od osam utakmica za crnogorskog vezistu (VIDEO)