Bliži li se kraj karijere: Nišikori zbog povrede leđa preskače US open

Ne ide pa ne ide…

Japanski teniser Kej Nišikori saopštio je da neće učestvovati na predstojećem US openu, zbog povrede leđa.

Ništa neuobičajeno, reklo bi se, da Japanac nema 35 godina a da je zbog povreda već morao da otkaže Rolan Garos i Vimbldon.

Vratio se na teren 8. avgusta u Sinsinatiju i – opet se povrijedio.

Zato mnogi s pravom postavljaju pitanje bliži li se definitivno povlačenje nekadašnjef finaliste grend slema.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

“Nažalost, nisam spreman za US open. Uradio sam magnetnu rezonancu i leđa još uvijek nisu zaliječena 100 odsto. Naporno radim da se što prije vratim na teren. Hvala navijačima na podršci”, napisao je Nišikori na društvenim mrežama.

Nišikori je najbolji plasman u karijeri imao u martu 2015. godine, kada je bio četvrti na ATP listi. Samo godinu ranije igrao je finale US opena i izgubio ga od Marina Čilića.

Pročitajte i ovo: Noć u kojoj se pitao Miloš Teodosić: Sjećanje na spektakl Srbije i Slovenije