Alkaras počistio Zvereva u maratonskom finalu Rolan Garosa!

Španski teniser Karlos Alkaras stigao je do treće Grend slem titule nakon što je danas na “Filip Šatrijeu” savladao Aleksandra Zvereva rezutlatom 3:2 u setovima (6:3, 2:6, 7:6, 1:6, 2:6).

Nakon velike borbe koja je trajala četiri sata i 20 minuta pobjedu je slavio 21-godišnji španski teniser.

Nakon ispadanja od Novaka Đokovića prošle godine u polufinalu, ove sezone se mladi Španac ispravio i stigao do pehara pobjedom nad četvrtim reketom svijeta koji i dalje čeka na prvu Grend slem titulu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Španac je bolje otvorio ovaj duel oduzeo brejk Zverevu već u prvom gemu.

Njemac se vratio u narednom ali lošom igrom na svom servisu dopustio trećem teniseru na ATP listi da dođe do prednosti i slavlja u prvom setu rezultatom 6:3, nakon brejkova u petom i devetom gemu.

Već u prvom gemu drugog seta Zverev je odgovorio Alkarasu. Spasio je Karlos tri brejk lopte i poslije dosta muke odbranio servis.

Njemac je ipak bio dosta agresivniji i zasluženo poslije dva brejka u petom i sedmom gemu donio izjednačenje u setovima (6:2).

Najzanimljivije je bilo u trećem setu kada je četvrti reket svijeta poslije velikog preokreta stigao do prednosti u ovom finalu na “Šatrijeu”.

Iako je Alkaras diktirao tempo i stigao do prednosti od 5:2, Njemac je vezao pet uzastopnih gemova i velikim preokretom stigao do vođstva 2:1 u setovima (7:5).

Stvorio je veliku psihološku prednost pobjedom u trećem setu ali se Alkaras nije predavao.

Vodila se velika borba, pa je Alkaras poslije odbranjenog gema na svom servisu stigao do dva brejka i rezultata 4:0, da bi i pored medicinskog tajm-auta nakon petog gema brzo stigao do pobjede rezultatom 6:1 i izjednačio rezultat u setovima.

U posljednjem setu je Alkaras oduzeo gem na servisu Zvereva u trećem gemu, zatim i dominantno bez izgbubljenog poena u sedmom i tako rezultatom 6:2 stigao do treće Grend slem titulu u karijeru.

Iako je ovo tek prva titula na Rolan Garosu može se reći da “kralj šljake” Rafael Nadal (14) dobio konkurenciju za ovo “zvanje” u vidu 21-godišnjeg sunarodnika.

Osim titule na Rolan Garosu, Alkaras je osvajao US Open i Vimbldon.