Wta Majami: Garsija izbacila treću nositeljku, slavile Ribakina i Putinceva! (VIDEO)

Francuskinja Karolin Garsija napravila je senzaciju na Masters turniru u Majamiju i izbacila treću nositeljku na turniru.

Karolin je bila bolja od Koko Gof poslije tri odigrana seta i rezultata 6:3, 1:6, 6:2 za 105 minuta provedenih na terenu.

Sjajan početak za Garsiju u prvom setu, odmah je stekla prednost, zatim je uvećala i rutinski povela sa 1:0.

Međutim, zablistala je Gof u drugom setu, dozvolila rivalki samo jedan gejm i lako došla do izjednačenja.

Ipak, u trećem setu ponovo dominantna Garsija dolazi do velike prednosti, a zatim i do zaslužene pobjede i prolaza dalje.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

U meču za polufinale boriće se protiv Amerikanke Danijel Kolins.

Dalje je prošla i Jelena Ribakina iz Kazahstana, ona se plasirala u četvrtfinale nakon što je poslije dva seta savladala Amerikanku Medison Kiz 6:3, 7:5.

Ribakina će u četvrtfinalu igrati protiv Grkinje Marije Sakari.

Još jedna teniserka iz Kazahstana prošla je dalje, a to je Julija Putinceva, savladavši Ukrajinku Anhelinu Kalinjinu, rezulatom 6:4, 7:6 (5).

Ona će se u meču za polufinale boriti protiv Viktorije Azarenke koja je bila bolja od Kejti Bulter iz Velike Britanije, 7:5, 6:1.

PROČITAJ JOŠ: Đoković daleko iza sebe ostavio Nadala, čak duplo!