Bajer Leverkuzen ne zna da izgubi i ide u Dablin, tamo će biti i Atalanta

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Atalante igraće za trofej ovosezonskog izdanja Lige Evrope.

“Farmaceuti” su, po ko zna koji put ove sezone, izbjegli poraz u sudijskoj nadoknadi, a ovog puta su odigrali 2:2 protiv Rome.

Plasman dalje novi šampion Njemačke izborio je zahvaljujući pobjedi u Rimu od 2:0.

Uprkos dominaciji Leverkuzena, Roma je povela golom Paredesa u 43. minutu iz penala.

Roma se približila finalu kada je Paredes postigao još jedan gol iz penala u 66. minutu.

Ipak, Leverkuzen je pokazao da ove sezone ne gubi. Prvo je Manćini postigao autogol u 82. minutu, da bi Stanišić u nadoknadi pogodio za konačnih 2:2.

Atalanta je do finala tako što je savladala Marsej sa 3:0.

Prvi duel na “Velodromu” završen je 1:1, a “Boginja” je večeras blistavom partijom napravila novi korak ka osvajanju evropskog trofeja.

Atalanta je povela u 30. minutu golom Lukmana i to na asistenciju De Ketelarae.

Pogodili su domaći dva puta okvir gola, ali se do poluvremena rezultat nije mijenjao.

Marsej je znake života pokazao početkom nastavka kada je stvorio jednu sjajnu šansu, ali je nije iskoristio.

Kazna je stigla u 52. minutu kada je Ruđeri pogodio za 2:0.

Tačku na meč stavio je Ture u 95. minutu utakmice u Bergamu.