Bajernu srećni penali, Real sa Ronaldom ostao bez finala (VIDEO)

Real Madrid i Bajern Minhen u večerašnjem revanšu polufinala (prvi duel 2:2) odlučiće koja će se ekipa, na “Vembliju” 1. juna, boriti protiv Borusije iz Dortmunda za pehar Lige šampiona.

Dva tima sa bogatom istorijom u svojoj riznici imaju zbirno 20 “ušatih” trofeja, a kroz istoriju su odigrali mnogo važnih i kvalitetnih utakmica.

S obzirom da ove sezone u pitanju polufinale, prisjetićemo se jednog takvog iz 2012. godine.

Bajern je tog 25. aprila 2012. godine na revanš polufinala došao sa prednoću od 2:1 i bio je za nijansu bliži finalu koje se igralo baš na njihovom stadionu u Minhenu.

Ipak, Real je sjajno krenuo. Već u petom minutu Alaba je skrivio jedanaesterac, a Kristijano Ronaldo ga rutinski pretvorio u gol – 1:0.

Bajern je potom ozbiljno prijetio, promašio je dvije sjajne prilike (Roben, Riberi), a onda je u 14. minutu stigla kazna kada je Ronaldo preciznim udarcem sa distance savladao Nojera.

Ipak, odgovor Bajerna stigao je u 26. minutu. Ovog puta sudija Viktor Kasai dosudio je penal za goste (Pepe faulirao Gomeza), a Roben je smanjio na 2:1.

Bajern Minhen

Nakon toga ušlo se u mirniji ritam igre, mada je bilo šansi na obje stranu.

Kako je rezultat bio isti kao u Minhenu (2:1 za domaćina), otišlo se u produžetke.

U prvih petnaest minuta bez prilika, bez pravih akcija, a ista situacija viđena je u drugom produžetku pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U penal seriji uspješniji je bio Bajern. Ronaldo, Kaka i Ramos promašili su za Real dok je pogodio samo Ćabi Alonso – u trećoj seriji.

S druge strane, za Bavarce su pogađali Alaba, Gomez i Švajnstajger pa su Njemci otišli u finale.

Tamo se, ipak, nisu proslavili. Čelsi je na “Alijanc areni” slavio 19. maja i to nakon penala.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.