Budućnost kiksala, Dečić kontroliše situaciju u Meridianbet 1.CFL

Fudbaleri Budućnosti su u 31. kolu Meridianbet 1. CFL poraženi od Jezera, drugi put ove sezone, rezultatom 3:1.

Pet kola prije kraja Plavi imaju tri boda manje od Dečića koji je savladao Mladost DG 2:0.

Budućnost je prije dva mjeseca pod Goricom izgubila od Jezera (1:0), na čijoj je klupi tada sjedio Ivan Brnović, sadašnji trener Budućnosti.

Podgoričani sada imaju samo dva boda više od Sutjeske Meridianbet, koja je danas savladala Jedinstvo na svom terenu (3:1), a upravo će se ova dva tima sastati u Podgorici u narednom kolu.

Mornar je nakon današnje pobjede nad Arsenalom (2:1) na četvrtoj poziciji i ima tri boda manje od Budućnosti.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

BUDUĆNOST ĆE MORATI DA JURI DEČIĆ

Jezero je večeras nakon samo 17 minuta igre imalo dva gola prednosti.

Ekipa iz Plava je do vođstva stigla u 11. minutu kada je Senaga Naoaki matirao Đorđija Pavličića, da bi šest minuta kasnije Abdel Osmanović centrirao, Marko Perović loptu propustio do Petra Orlandića, koji je duplirao prednost.

Budućnost je između golova domaćina imala šanse preko Vasilija Adžića i Đorđa Despotovića, a smanjila je u 20. minutu kada je Despotović savladao Stefana Kastratovića.

Budućnost je i u 60. minutu postigla pogodak, ali je gol Milana Vukotića poništen jer je lopta, prema ocjeni arbitra, prethodno napustila granice terena. Gosti su protestovali, ali arbitar Savo Vujović nije mijenjao odluku.

Konačan rezultat je postavio Naoaki u 64. minutu koji je postigao drugi gol na utakmici.

Dečić, pet kola do kraja šampionata može da kontroliše situaciju. Ekipa Milorada Pekovića danas je savladala Mladost (2:0), pa uz tri boda više ima i bolji međusobni skor od Budućnosti.

Oba gola fudbaleri Dečića postigli su u drugom poluvremenu, a do vođstva su stigli u 50. minutu kada je Pjeter Ljuljđuraj glavom nakon kornera zatresao mrežu Mladosti.

Nakon toga je šansu imao Oliver Šarkić, ali je šutirao pored gola, da bi konačan rezultat glavom postavio Bojan Matić.

Dečić do kraja igra protiv Mornara, Rudara, Jezera, Sutjeske i Arsenala. Budućnost će igrati protiv Sutjeske, Arsenala, Jedinstva, Mornara i Petrovca.

SUTJESKA MERIDIANBET PROTIV MORNARA ZA TREĆE MJESTO

Sutjeska Meridianbet nastavlja borbu za treće mjesto protiv Mornara iz Bara.

Nikšićani su danas savladali Jedinstvo (3:1), a Mornar je u Tivtu bio bolji od Arsenala (2:1).

Fudbaleri Sutjeske poveli su već u 12. minutu igre, a grešku je napravio golman Jedinstva Sergej Joksimović koji je dodao loptu Srđanu Krstoviću, ovaj je asistirao Vasku Kaleziću koji je pogodio za vođstvo Nikšićana.

Do drugog gola domaći su stigli u 32. minutu. Kalezić je centrirao, Veljko Batrović pokušao da postigne sjajan gol, ali je pogodio prečku, a lopta se odbila do Vuka Strikovića, koji je zatresao mrežu.

Gosti su izjednačili u prvom napadu u drugom poluvremenu, kada je Dušan Ristić sa distance postigao gol.

Konačan rezultat postavio Krstović nakon kombinacije sa Strikovićem u 76. minutu.

Mornar je u Tivtu upisao bitnu pobjedu. Barani su do vođstva stigli u 19. minutu kada je Nikola Vuković, nakon greške fudbalera Arsenala, postigao gol.

Arsenal je izjednačio u 57. minutu, kada je Damjan Mugoša postigao jedan od najljepših golova u sezoni. Krenuo je u napad sa lijeve strane, a onda i precizno savladao golmana Mornara sa oko 30 metara.

Ipak, neriješeno je bilo samo dva minuta – već u 59. minutu Balša Vukotić je glavom postigao gol i postavio konačan rezultat.

Rudar je u prvom meču savladao na domaćem terenu Petrovac 1:0, a jedini gol je postigao Jasmin Muhović u 20. minutu.

Rudar je danas prekinuo niz od devet mečeva bez pobjede u prvenstvu. Ekipa iz Pljevalja je stigla do drugog trijumfa u drugom dijelu sezone.