Englezi uzeli 3 boda!

Utakmica i Engleske najavljena je kao veliki derbi, ali moramo priznati da se nismo nagledali mnogo kvalitetnog fudbala.

Međutim, Englezi su svakako upisali važnu pobjedu i došlo do tri boda, a za sve je zaslužan Rahim Sterling, koji je pogodio u 57. minutu i to posle sjajne asistencije Filipsa.

Početak utakmice u potpunosti je pripao domaćinu, pa smo već u 6. minutu vidjeli sjajnu priliku, ali je Foden sa desetak metara pogodio stativu.

Kako su minuti odmicali, Hrvati su uspjevali da se oslobode pritiska i zaigraju iole ofanzivnije, ali i dalje nisu dolazili do izglednih prilika.

Slično je bilo i u drugom poluvremenu, ali je sve “prodrmao” Sterling, koji je matirao golmana gostiju u 57. minutu i tako doveo Engleze na prag pobjede.

Nešto kasnije, šut je oprobao i Hari Kejn, pa Rebić, zatim opet Sterling, ali bez promene rezultata.

U naredna dva susreta, odigrana u okviru Lige nacija, Engleska je osvojila četiri boda (remijem 0:0 i pobjedom 2:1).

Hrvatska, aktuelni vicešampion sveta, u odnosu na poslednje veliko takmičenje, nema nekoliko imena, prije svih Marija Mandžukića i Ivana Rakitića.