Roma slavila protiv Atalante

U 28. kolu Italijanske lige, Roma je slavila minimalnim rezultatom protiv Atalante 1:0.

Gosti su bili konkretniji međutim nisu uspjeli da dođu ni do boda. Gol za domaću ekipu postigao je Tami Abraham u 32. minutu kojem je asistirao Nikolo Zaniola.

Atalanta je poslije primljenog gola imala šansu da izjednači, ali falila im je realizacija.

Jedan od detalja na meču je i taj da su i Roma i Atalanta u sudijskoj nadoknadi ostali bez igrača zbog crvenog kartona.

Prvo je De Ron kod gostiju dobio žuti karton zbog faula, ali njemu se ta odluka nije svidjela pa je prigovarao, te je sudija David Masa pokazao drugi žuti karton i De Don je morao napustiti teren.

Kod domaćih, crveni karton je dobio Mihitarijan jer je u 96. minutu namjerno igrao rukom.

Ovim porazom Atalanta olakšava posao Juventusu za 4. mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Atalanta je na petoj poziciji sa 47 bodova, a nakon današnje pobjede isto toliko ima i Roma koja je na šestoj poziciji.