Seltik ponovo dobio "Old Firm" - šampionski šampanjac na hlađenju

U najvećem škotskom derbiju, 440. Old Firmu, fudbaleri Seltika savladali su Rendžers sa 2:1.

“Kelti” su trijumfom nad najvećim rivalom gotovo osigurali titulu prvaka pošto imaju šest bodova više na dva kola prije kraja šampionata.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Sve najznaimljivije na ovom meču dogodilo se u završnici prvog dijela.

O’Rajli je pogodio u 35. minutu utakmice za 1:0, da bi Landstam autugolomu 38. minutu donio prednost od 2:0 za domaći sastav.

Svega dva minuta kasnije Deserst je smanjio rezultat na 2:1, ali je Landstram u nadoknadi dobio direktan crveni karton.

To je otežalo posao “policajcima” koje je samo pobjeda ostavljala u realnoj trci za titulu.

Seltik je u 55. minutu imao priliku da vrati dva gola prednosti, ali je O’Rajli promašio penal.

Ipak, uprkos tome, Rendžers nije imao snage da izbjegne poraz pa će Rodžersova ekipa izvjesno podići 54. pehar namijenjen šampionu Škotske – 12. u nizu.