Totenhem odmogao Arsenalu, Siti se primakao tituli!

Mančester Siti večeras je upisao veoma važnu pobjedu u borbi za titulu šampiona Premijer lige, a na putu do nje savladao je Totenhem rezultatom 0:2.

Strijelac oba gola bio je prvi strijelac Premijer lige – Erling Haland.

Prvi je dao u 51. minutu posle odlične akcije Bernarda Silve i asistencije Kevina de Brujnea. Belgijanac ga je lako pronašao, a mladi Norvežanin sa samo metar od gola lako ubacio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je iz penala u 90. minutu.

Priželjkivali su navijači Arsenala da Siti pogriješi večeras u sjevernom Londonu gdje je izgubio svih pet posljedjnih gostovanja u Premijer ligi i to bez datog gola, ali to se nije desilo.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

I Totenhem je imao veliki motiv da pobijedi i ostane u trci za plasman u Ligu šampiona. S druge strane, mnogi njegovi navijači su na društvenim mrežama priželjkivali poraz svog tima kako najveći gradski rival Arsenal ne bi osvojio titulu. To je naljutilo menadžera Spursa Angea Postekoglua, koji je izjavio da to nije način na koji on doživljava sport i da će on i njegovi igrači sve dati da večeras pobijede.

No, tim Pepa Gvardiole je od prvog minuta pritiskao i napadao, ređale su se velike šanse Fodena, Holanda, Silve, De Brujnea…

U 62. minutu Romero je neoprezno povrijedio Edersona, pa je do kraja meča mrežu gostiju čuvao Ortega.

Brazlski golman se ljutio zbog ove odluke Gvardiole, ali je Ortega do kraja meča imao nekoliko nevjerovatnih intervencija, uključujući odbranu u 86. minutu kada je najbolji igrač Totenhema Son izašao sam ispred njega.

U 90. minutu Doku je izbori penal za Siti jer ga je oborio Poro, a Erling Haland sa bijele tačke drugim golom na meču postavio konačnih – 0:2.

Ovom pobjedom Siti je prestigao Arsenal i vratio se na čelo tabele kolo prije kraja. Građani sad imaju 88 bodova, dva više od Tobdžija. U posljednjem kolu Mančester Siti dočekuje ekipu Vest Hema, dok Arsenalu u goste dolazi Everton.