Trent se nakon 20 godina oprostio od "Enfilda": Najteža odluka u životu, ovdje sam ostvario sve snove

Engleski reprezentativac odlazi u Madrid

Nakon dvije decenije na “Enfild roudu”, Trent Aleksander-Arnold napustiće Liverpul.

Odavno se spekuliše da će engleski reprezentativac karijeru nastaviti u Realu, a danas je najprije Liverpul saopštio da dugogodišnji prvotimac neće ostati u klubu.

Potom se i sam Trent oglasio emotivnom porukom upućenom navijačima Liverpula.

„Poslije 20 godina u Fudbalskom klubu Liverpul, vrijeme je da potvrdim da odlazim na kraju sezone. Bila je ovo najteža odluka koju sam donio u životu. Volio sam svaki minut ovdje. Ostvario sam sve snove o kojim sam oduvijek maštao”, istakao je između ostalog Trent Aleksander-Arnold.

Za njega će ovo biti prva promjena sredine u dosadašnjoj karijeri.

Poslije karijere u mlađim kategorijama, od 2016. bio je član prvog tima “redsa”.

Osvojio je dvije titule u Premijer ligi, a ima i pehar Lige šampiona iz 2019. godine.

U dresu Liverpula ima dva trofeja FA kupa, jedan Liga kupa, jedan Komjuniti šilda, Superkup Evrope, kao i FIFA Svjetsko prvenstvo 2019.

Sada će biti na novom izazovu u dresu najvećeg kluba na svijetu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.