VREMEPLOV: Crvena zvezda ne zna za poraz protiv Jang Bojsa, Žigić pravio najveće probleme Švajcarcima (VIDEO)

Utakmica koja će javnost na Balkanu vjerovatno najviše zanimati odigraće se večeras u Bernu gdje će se fudbaleri Jang Bojsa i Crvene zvezde boriti za treću poziciju grupe G, koja garantuje plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Koroz vremeplov smo se prisjetili prethodnih pet mečeva koja su u ove dvije ekipe odigrale, a najraspoloženiji protiv švajcarske ekipe svakako je bio Nikola Žigić sa tri gola.

Crvena zvezda ne zna za poraz protiv ovog rivala, a jedinu pobjedu zabilježila je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2004. godine.

CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS (2004.) 3. KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA (2:2, 3:0)

Ekipa koju je u tim trenucima predvodio Ratko Dostanić je u prvom meču u Bernu uspjela da ostane neporažena iako su bili u velikom zaostatku.

Vodio je Jang Bojs golovima sve do 79. minuta kada je na scenu stupio Nikola Žigić i sa dva pogotka najavio dvomeč Crvene zvezde sa PSV Ajndhovenom u plej-ofu Lige šampiona.

U revanšu su crveno-bijeli slavili zahvaljujući golovima Miladinovića, Dudića i Žigića, ali je dvomeč sa holandskim timom bio za zaborav.

Poraz ukupnim rezultatom 7:3 donio je Holanđanima plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a nakon ovog meča crveno-bijeli su ostali i bez titule šampiona koja je te godine završila u rukama Partizana.

CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS (2004.) PLEJ-OF KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA (2:2, 1:1)

Drugi dvomeč crveno-bijelih sa Jang Bojsom 2019. godine donio je plasman ekipi Dejana Milojevića u grupnu fazu Lige šampiona.

Šampion Srbije je kvalifikacije počeo iz prvog kola, a preko Suduve, Helsinkija i Kopenhagena na korak do plasmana u grupnu fazu nije ga zaustavila švajcarska ekipa.

Nakon golova Asalea i Degeneka, debitanski nastup tada velikog pojačanja iz Arisa Matea Garsija bio je savršen.

Gol Argentinca za vođstvo crveno-bijelih u 46. minutu meča na “Vankdorf” stadionu izazvao je veliku euforiju kod navijača.

Argentinac je do tada bio najskuplje pojačanje u istoriji Crvene zvezde ali i pored dobrog starta nije se snašao u beogradskom klubu.

Do kraja meča Švajcarci su upsjeli da stignu do izjednačenja u 76. minutu, a rezultat 2:2 nije bio zadovoljavajući za šampiona Švajcarske koji je znao da ga na “Marakani” čeka težak zadatak.

Veliko slavlje navijačima crveno-bijelih u Beogradu donio je gol Alekse Vukanovića u 59. minutu kojim je Jang Bojs uspio samo da izjednači rezultat u 82. minutu posle autogola El Fardua Bena.

CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS (2023.) GRUPNA FAZA LIGE ŠAMPIONA (2:2)

Posljednji meč između ova dva rivala odigran je početkom prolog mjeseca. Zvezda je povela golom Endijajea da bi drugo poluvrijeme donijelo preokret gostiju.

Kada se činilo da će Jang Bojs doći do prve pobjede nad Crvenom zvezdom ali je Osman Bukari donio izjednačenje golom u 88. minutu.

Veliku priliku za pobjedu promašio je Aleksandar Katai u sudijskoj nadoknadi, a sada će Crvena zvezda pokušati da i šesti uzastopni meč protiv ovog rivala ostane neporažena.

Pobjeda neke od ove dvije donijela bi plasman u nokaut fazu Lige Evrope, dok bi remi više odgovorao crveno-bijelima koji trenutno imaju bolju gol razliku u odnosu na rivala.