NEKADAŠNJI CENTAR BUDUĆNOSTI NAPUSTIO EVROPU: Vajt se seli u Japan

Nekadašnji krilni centar Budućnosti Eron Vajt napustio je evropsku košarku i pojačao redove japanskog Kumamoto Voltersa koji će biti njegov prvi klub van Starog kontinenta.

Nakon prošle sezone koju je proveo u redove Darušefake Vajt se olučio za novi izazov u karijeru pa će Evropu zamijeniti Dalekim istokom.

Za tursku ekipu je ove sezone odigrao 19 utakmica u kojima je u prosjeku bilježio 8,6 poena i 4,4 skoka.

Vajt je u sezoni 2021/22 nastupao u podgoričkoj Budućnosti, nakon što je godinu dana ranije napustio Crvenu zvezdu Meridianbet.

Ranije je u Evropi nastupao još i za Panatianikos, Tenerife, Olimpiju Milano, Žalgiris, Zenit i Bon.

Pročitajte i ovo:

7 Komentara

    Mogao je neđe bliže.

    Nije losa njihova kosarka, mozda mu bude dobro.

    E koliko mu je ta oluka dobra nzm

    Njegova odluka…mozda ima bolje uslove

    Srecno mu bilo. Sto prije da se uklopi!

    Japan se vise otvorio od Evrope

    Sigurno je dobio ponudu koja se ne odbija.

Komentarisanje nije dozvoljeno.