VELIKI POVRATAK PORTORIKA: Najuzbudljivija utakmica do sada

Nije se mnogo očekivalo od današnjeg meča između Južnog Sudana i Portorika, a ipak se mnogo toga desilo u spektakularnoj utakmici na kraju koje je karipska selekcija slavila rezultatom 101:96.

Imaju košarkaši Južnog Sudana za čim da žale budući da su bili u prednosti tokom većeg dijela utakmice.

Slekcija koja je pod vođstvom Rojala Ajvija iznenadila je publiku kombinacijom brze i fizički zahtjevne košarke, a tim je predvodio plejmejker Čikago Bulsa Karlik Džons.

Posebno je bila zaniljiva prva četvrtina koja je do pred sami kraj protekla bez faula.

Ipak je nakon nekoliko grešaka Portoriko uspio da se vrati i povede u finišu. Iz kontre je zakucao Ismael Romero, a onda je dva slobodna bacanja za 81:78 realizovao organizator igre Tremont Voters.

Na drugom kraju parketa trojku u poslednjoj sekundi sjajno pogađa Džons, a sa druge strane loš šut je promašio upravo Voters. Međutim, posle gledanja snimka dosuđen je faul Đoku, pa je Romero imao dva penala na 0,3 sekundi do kraja.

Za pobjedu je košarkapima Portorika bio potreban samo jedan poen, ali je Romero, vjerovatno pod pritiskom, promašio oba. Tada je bilo očigledno da će pobjednik biti odlučen nakon produžetaka.

Afrička selekcija ostala je bez snage u dodatnih pet minuta, pa je reprezentacija Portorika slavila prvu pobjedu na Mundobasketu.