Dalas ponovo slavio u 'gradu anđela', dabl-dabl Luke Dončića

Dalas Maveriksi poveli u sa 3-2 u seriji protiv Los Anđeles Klipersa pobjedom rezultatom 93:123.

Uvodna dionica bila je veoma izjednačena, ekipe su se više puta smjenjivale u vođstvu, a na kraju ekipa iz Teksasa je imala je pola koša prednosti.

Do odlaska na odmor, izabranici Džejsona Kida mnogo bolje su igrali na oba kraja parketa, pa su na poluvremenu imali dvocifrenu prednost, bilo je 46:56.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku Dalas Maveriksa. Sjajna igra u napadu donjela im je čak 67 poena, pa su na kraju upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 93:123.

Luka Dončić upisao je dabl-dabl sa 35 poena i 10 asistencija, uz sedam skokova. Kleber je dodao 15, dok su po poen manje imali Hardi i Irving.

Ivica Zubac i Pol Džordž su na drugoj strani bili najefikasniji sa po 15 poena, dok je Norman Pauel ubacio poen manje.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.