LEJKERSIMA DERBI 'GRADA ANĐELA': Klipersi prekinuli seriju sjajnih rezultata

Los Anđeles Lejkersi su slavili i u drugom ovosezonskom gradskom derbiju protiv Klipersa, ovoga puta rezultat je bio 106:103.

Klipersi su imali vođstvo tokom čitavog prvog poluvremena, nakon kojeg je rezultat bio 48:53.

Lejkersi su se probudili u drugom poluvremenu, konkretno krajem treće dionice, gdje su stigli do preokreta i pred posljednji kvartal vodili su sa 81:77.

Utakmica je bila u egalu na dva minuta prije kraja, da bi je trojkom na 77 sekundi prije kraja možda i prelomio u korist ‘jezeraša’ Prins, a LeBron ih dotukao u narednom napadu za +5.

Pokušali su Klipersi da se vrate preko Hardena i Zubca, ali ponovo je Prins bio precizan, ovoga puta sa linije penala i tako donio trijumf svom timu rezultatom 106:103.

LeBron Džejms je meč završio sa 25 poena, osam skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Dejvis sa 22 poena i 10 skokova, dok su po 13 ubacili Prins i Rasel.

Kod Klipersa najbolji je bio Ivica Zubac sa 22 poena i 19 skokova. Pratio ga je Pol Džordž sa istim brojem poena, dok su po 15 dodali Harden i Lenard.

Klipersi su četvrti na Zapadu sa 22 pobjede i 13 poraza, dok su Lejkersi na 10 mjestu sa skorom 18-19.