Dalas u krizi, Milvoki slavio u Fiserv Forumu

Ekipa Milvoki Baksa je, u svom Fiserv Forumu, savladala goste iz Teksasa, Dalas Maverikse, rezultatom 124:115, i nanijela im 4. poraz u nizu.

Već nakon prve dionice, u kojoj je Milvoki pobijedio sa 41:33, vidjelo se da Dalas neće moći defanzivno odgovoriti Baksima. Na poluvremenu, Dalas je imao dvocifreni zaostatak, bilo je 73:62.

U nastavku, nešto bolja igra Maveriksa, rezultirala je smanjenjem prednosti na 104:96 uoči posljednje četvrtine. Međutim, Milvoki je zategao odbranu, ofanzivno nisu imali neki učinak, pa je u posljednjih 12. minuta viđeno svega 39. poena.

Milvoki je četvrtinu dobio sa 20:19, i tako je Dalas upisao 4. poraz u nizu. Konačan rezultat bio je 124:115 za Bakse.

Najefikasniji u Milvokiju bio je Janis Antetokumpo sa dabl-dabl učinkom od 30. poena i 11. skokova, uz 4. asistencije. Grejson Alen dodao je 25. poena , uz sjajnih 7/8 za tri poena. Bobi Portis je, takođe, imao dabl-dabl sa 15. poena i 10. skokova.

U Dalasu, Luka Dončić stigao je do dabl-dabla sa 27. poena i 12. asistencija. Spenser Dinvidi ubacio je 22. poena, a Kris Vud poen manje. Dvocifren je bio još Fini-Smit sa 13. poena.

Milvoki sada ima učinak 14-5, a Maveriksi sa 4. porazom u nizu sada je na 9. pobjeda i 10. poraza. U sljedećem kolu Baksi igraju u Medison Skver Gardenu protiv Niksa, dok će Maveriksi ugostiti aktuelne šampione, Golden Stejt Voriorse.