Oklahomi pripao 'rolerkoster' u Nju Orleansu

Košarkaši Oklahome slavili su na gostovanju Pelikansima u ‘Smuti King Centru’ rezultatom 112:119.

Od samog starta oba tima bila su veoma napadački raspoložena, pa je poslije uvodnog kvartala rezultat bio 34:33 za Pelikanse.

Potom je u drugom dijelu uslijedila potpuna dominacija ekipe Oklahome, koja je sa 40 ubačenih poena stigla do velike prednosti na poluvremenu – bilo je 58:73.

Na startu drugog poluvremena gosti su nastavili tamo gdje su stali krajem prvog dijela, pa su sredinom treće dionice stigli do maksimalnih 20 poena prednosti.

Pelikansi su se sabrali u drugom dijelu treće četvrtine, gdje su u potpunosti samljeli protivnika i u potpunosti se rezultatski vratili u meč, bilo je 90:96 pred posljednjih 12 minuta igre u Nju Orleansu.

Prva polovina četvrte dionice protekla je u znaku Pelikansa, koji su dominirali u tom periodu i serijom 22:10 stigli do potpunog preokreta i vođstva 112:107.

Ipak, Oklahoma je u finišu pokazala zbog čega je jedna od najboljih ekipa u NBA ligi ove sezone. Zaključali su svoj obruč u posljednjih nešto više od tri minuta, Pelikansi su bili bez ijednog koša, a gosti su serijom 12:0 zaključili meč i stigli do pobjede rezultatom 112:119.

Džejlen Vilijams je sa 26 poena bio najefikasniji u Oklahomi. Džoš Gidi dodao je poen manje, dok je Šai Gildžus-Aleksander meč završio sa 24 poena, osam asistencija i pet skokova.

Kod Pelikansa istakao se Zajon Vilijamson sa 29 poena i 10 asistencija. SiDžej MekKalum ga je pratio sa 23 poena, dok su po 16 ubacili Herbert Džons i Trej Marfi.

Oklahoma je druga na Zapadu sa 50 pobjeda i 21 porazom, dok su Pelikansi peti sa skorom 44-28.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.