NIKSI POVELI: Kavsi limitirani na 79 poena u 'Medison Skver Gardenu'

Njujork Niksi poveli su sa 2:1 u plej-of seriji protiv Klivlend Kavalirsa nakon što su ih na svom parketu savladali sa 99:79.

Nakon egala u uvodnoj dionici uslijedila je potpuna dominacija domaćih. U utakmici gdje se od starta vidjelo da će biti vrlo malo poena, vodili su na poluvremenu sa 45:32.

Odmor nikako nije prijao gostima, koji su u trećem kvartalu potpuno ofanzivno posrnuli i dozvolili Niksima prednost od +17 pred posljednju dionicu.

U četvrtoj četvrtini Niksi su ponovo igrali sjajno u odbrani, u napadu onoliko koliko im treba, pa su na kraju slavili sa ubjedljivih 99:79.

Branson je sa 21 poenom bio prvi strijelac Njujorka. Beret je ubacio 19, Hart 13 a po 11 imali su Kvikli i Rendl.

Mičel je na drugoj strani sa 22 poena bio najefikasniji. LeVert je dodao 17, a po 10 imali su Mobli i Garland.