ODBOJKAŠI DO PRVE POBJEDE U SKOPLJU: Meč odluke igraju sjutra

Crnogorski odbojkaši savladali su Dansku u drugom meču grupne faze na Evropskom prvenstvu u Skoplju.

Izabranici Ivana Joksimovića slavili su rezultatom 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) i ostali u igri na Eurovoleju pa će sjutra protiv Češke igrati meč za osminu finala.

Prije samo dvije godine Crna Gora na Evropskom prvenstvu nije osvojila niti jedan set, a ove godine uz tri boda ima priliku da se takmiči u osmini finala.

Oni su izgubili i prva dva meča ovog takmičenja, ali i prvi set protiv Danaca da bi se nakon toga probudili i nastavili da vode glavnu riječ u nastavku utakmice.

Naši najbolji odbojkaši nakon toga su dobili krila i savladali Dansku rezultatom 3:1.

Meč odluke igra se sjutra od 20 časova u dvorani “Boris Trajkovski” u Skoplju. Pobjeda bi značila prolazak u nokaut fazu takmičenja, jer ukoliko bi osvojili nova tri boda prolazak ne bi zavisio od rezultata drugih selekcija.