SRBIJA NASTAVLJA SA POBJEDAMA: Poljska nemoćna protiv evropskog vicešampiona

Odbojkašice Srbije savladale su danas Poljsku nakon preokreta rezultatom 3:1 i tako došla do treće uzastopne pobjede na Evropskom prvenstvu.

REGISTRUJTE SE PREKO PROMO KODA SPORT i odmah nakon toga na vaš korisnički nalog će biti uplaćeno 30 eura BONUSA.

Srbija je vicešampion Evrope iz 2021. godine, a u grupi sa Belgijom, Poljskom, Ukrajinom, Slovenijom i Mađarskom najavila je da će i ove godine ići na medalju.

Prije Poljske izabranice Đovanija Gvidetija slavile su na mečevima protiv Slovenije i Ukrajine, a na ovom susretu prvi put su izgubile set na šampionatu Evrope.

Nakon što je prvi set Poljska slavila rezultatom 25:18, na scenu su stupile najbolje odbojkašice Srbije Maja Ognjenović i Tijana Bošković.

Drugi set je završen ubjedljivom razlikom 25:13, da bi u nakon pobjede u trećem setu (25:23) izabranice Đovanija Gvidetija najavile novu pobjedu u ovoj grupi.

U četvrtom setu Tijana Bošković je bila nezaustavljiva za Poljakinje. Posljednji period igre završen je rezultatom 25:18, a Bošković je pobjedi doprinijela sa 31 poenom.

Ovom pobjedom izabranice Đovanija Gvidetija su eliminisale Poljsku iz borbe za prvo mjesto.

Slijedi dan pauze, a naredni protivnik Srbije biće reprezentacija Mađarske, u srijedu 23. avgusta.

U ostalim mečevima odigranim danas favoriti su opravdali ulogu favoritu.

Francuska je savldala Slovačku rezultatom 3:0, Turska je istim rezultatom preskočila Češku, dok je Rumunija nakon velike borbe savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:2.