Siner odolio porazu, kiša bila odličan saučesnik!

Janik Siner bio je blizu sunovrata ali je na kraju došao do pobjede i plasmana u osminu finala Mastersa u Majamiju.

Mladi Italijan bio je bolji od Holanđanina Talona Grikspora nakon tri seta rezultatom 2:1 (5:7, 7:5, 6:1).

Talon je u prvom setu uspio da nadigra Janika i da povede sa 1:0, da bi u drugom setu pri rezultatu 3:3 ovaj duel prekinula kiša.

Ova pauza uticala je mnogo na Sinera, koji se na teren vratio u puno boljem izdanju, dokrajčio je protivnika u drugom setu brejkom u pravom trenutku i došao do izjednačenja.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

U trećem setu zablistao je Janik, dozvolio Griksporu samo jedan gejm, pa zasluženo slavio prolaz dalje.

Naredni protivnik Italijana biće O’Koneli iz Australije.

PROČITAJ JOŠ: Majami Open u sigurnim rukama mladih tenisera, Sabalenka završila agoniju, čekaju se Novak i Rafa!