Švjontek izdominirala u Parizu i ove godine, ponovo na korak do titule!

Iga Švjontek nastavila je dominaciju i rutinski stigla do trećeg uzastopnog finala na Rolan Garosu.

Najbolja teniserka na planeti izbacila je u polufinalu je nakon 96 minuta igre Amerikanku Koko Gof, rezultatom 6:2, 6:4.

Iga brani titulu ove godine u Parizu u šestom grend slem finalu u karijeri, ukoliko je odbrani doći će pete titule i četvrte na ovom turniru, a treće uzastopne.

Švjontek je na startu ovog meča napravila prednost od 2:0, lako je sačuvala i još lakše povela sa 1:0

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

U drugom setu nešto veća borba od strane Amerikanke ali Iga ništa nije prepuštala slučaju, pa je poslije jednog brejka došla do pobjede i plasmana u finale.

U meču za titulu boriće se protiv Jasmin Paolini ili Mire Andreeve.

PROČITAJ JOŠ: Nadal će biti spreman za OI!