Mladi fudbaleri pretrpjeli poraz od Finske pod Goricom

Mlada fudbalska reprezentacije Crne Gore danas je poražena od selekcije Finske u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:1.

Heroj Finske danas je bio Kasper Terho koji je asistirao Koskiju za prvi gol, a onda i bio strijelac drugu.

Za Crnu Goru pogodio je Viktor Đukanović.

Iako su gosti bili dominantni od prvog minuta, prvu veliku priliku imala je Crna Gora kada je upravo Đukanović šutirao, ali je Bergstrom odbranio.

Već u narednom napadu Finska je imala dobru priliku – Limata je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je odlično intervenisao Ivezić.

Prvi gol na utakmici postigli su gostujući fudbaleri kada su dobili korner, Terho je centrirao, a glavom pogodio Koski.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Imali su naši mladi “sokoli” dvije šanse u drugom poluvremenu, ali je raspoložen bio golman Finske koji je prvo zaustavio Đukanovića pa onda i Ćetkovića.

Nakon greške Jitolva, Đukanović je ukrao loptu, krenuo ka golu protivnika i šutirao, a lopta se odbila od Jansona i završila u gol, pa je Crna Gora do izjednačenja stigla u 58. minutu.

Do kraja utakmice imali su crnogorski fudbaleri priliku da preokrenu preko Đeljaja, ali je njegovu grešku tri minuta prije kraja meča kaznio Terho i postavio konačnih 2:1.