Spektakularni Superklasiko! Goleada, preokret i trijumf Boke! (VIDEO)

Fudbaleri Boke juniors plasirali su u polufinale argentinskog Liga kupa pošto su večeras u Kordobi bili bolji od najvećeg rivala – River Plejta sa 3:2.

“Đenovljani” su do trijumfa u jednom od najvećih svjetskih derbija, Superklasiku, stigli nakon preokreta, pa će za finale igrati protiv ekipe Estudijantesa.

River je veoma dobro otvorio Superklasiko, a već nakon deset minuta stigao je do prednosti.

Bila je to sjajna akica “milionera”, Ečeveri je bio asistent a Migel Borha strijelac.

Boka se nije predavala iako je rano proimila gol, a odgovor je stigao u prvom minutu sudijske nadoknade kada je pogodio Migel Merentijel.

Posjed lopte bio je na strani Rivera u nastavku, ali su fudbaleri Boke bili konkretniji što su i krunisali golom u 62. minutu.

Zenon je asistirao, a Kavani nakon sjajnog skoka i udarca glavom savladao Armanija.

Poslije tog gola “milioneri” su se otvorili, u želi da što prije izjednače.

To je otvorilo mnogo prostora fudbalerima Boke za kontra napad, a nakon jednog takvog u 67. minutu i odbijene lopte svoj drugi gol postigao je Migel Merentijel i time stavio tačku na ovaj Superklasiko.

River je u sam finišu pritisnuo ekupu Boke, ali je samo bilo vremena da ublaži poraz golom Diaza u 97. minutu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.