Tužna vijest za Inter na dan finala - preminuo bivši predsjednik

Fudbalski klub Inter će večeras igrati finale Lige šampiona u Minhenu, a na dan susreta sa Pari Sen Žermenom dočekala ih je tužna vijest.

Nekadašnji predsjednik Intera, Ernesto Pelegrini preminuo je danas u 84. godini života.

Presjednik kluba iz Milana bio je u periodu od 1984. do 1995. godine, kada je prodao klub legendarnom Masimu Moratiju.

Od 2020. godine je član Interove “Kuće slavnih”, a u periodu njegovog mandata na čelo kluba, “neroazuri” su osvojili Skudeto 1989. godine, uz dva Kupa UEFA 1991. i 1994. godine.

“Napustio nas je predsjednik Ernesto Pelegrini. Jedanaest godina je vodio Inter s mudrošću, čašću i odlučnošću. Ostavio je neizbrisiv trag u istoriji našeg kluba. Internacionale i svi neroazuri izražavaju saučešće njegovoj porodici”, napisano je na sajtu “neroazura”.

Pročitajte i ovo: Rajan Šerki želi među ‘građane’