KRAH SRBIJE! Belgijanke deklasirale bivše šampionke Evrope sa 40 razlike!

Košarkašice Srbije neće odbraniti titulu prvaka Evrope pošto su u četvrtfinalu deklasirane od Belgije sa 93:53.

Podmlađena selekcija Srbije za koju se odlučila Marina Marković na ovom šampionatu, već u prvoj četvrtfini je bila nemoćna.

Belgijanke su veliku prednost stekle u prvoj četvrtini, a potom je održavale do kraja meča. Koliko su nadmoćno danas igrale Belgijanke najbolje govori podatak da je Ema Meseman napravila tripl-dabl.

Srbije

Iako je pred poslednjih 10 minuta utakmica bila već riješena, nisu igračice Belgije spuštale gas. Prva petorka bila je na startu deonice na terenu, te potpuno opravdano imale su vođstvo 79:45 šest minuta pred kraj meča. Dodatna glavobolja bio je podatak da su za sedam minuta košarkašice Srbije postigle svega dva poena, te su zasluženo poražene.

Ovo je najubjedljivi poraz Srbije od osamostaljenja 2006. godine. Dvostruke šampionke Evrope sada čekaju poraženog iz meča Francuske i Crne Gore u borbi za poziciju koja vodi na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre narednog ljeta u Parizu.