BOSTON SLAVIO U INDIJANAPOLISU: Tejtum u životnoj formi

Košarkaši Boston Seltiksa slavili su u Indijanapolisu, na krilima Džejsona Tejtuma, protiv Pejsersa rezultatom 101:118.

Već u uvodnom kvartalu ekipa Džoa Macule pokazala je vrhunsku odbranu protiv ekipe koja forsira najbržu košarku u NBA ligi i uspjela je da ih svede na svega 17 ubačenih poena.

Do odlaska na odmor lideri Istočne konferencije sačuvali su opipljivu prednost i na semaforu u ‘Geinbridž Fildhausu’ stajalo je 49:58.

U nastavku raspucali su se Pejsersi, koji su u trećoj četvrtini pronašli svoj napadački ritam i pred posljednjih 12 minuta su se rezultatski potpuno vratili u meč i rezultat je bio 81:84.

Ipak, u četvrtom kvartalu Boston je ponovo ‘zategao’ odbranu, dozvolio domaćima svega 20 poena, naspram njihovih 34 ubačenih poena i gotovo preslikao uvodnu četvrtinu za konačnih 101:118.

Džejson Tejtum bio je ubjedljivo najbolji u Seltiksima sa 38 poena, 13 skokova i šest asistencija, uz osam pogođenih trojki iz 13 pokušaja.

Pratio ga je Džejlen Braun sa 31 poenom, a dvocifren je bio samo još veteran Al Horford sa 10 poena, uz osam asistencija i sedam skokova.

Kod Pejsersa istakao se Benedikt Maturin, koji je sa klupe ubacio 20 poena. Tajriz Halibarton je meč završio sa 17 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Boston Seltiksi su ubjedljivi lideri Istoka sa skorom 28-7, dok je Indijana na sedmom mjestu sa 20 pobjeda i pet poraza manje.