NIKSI OPRAVDALI ULOGU FAVORITA: Vizardsi upisali 29 poraz u sezoni

Njujork Niksi su u ‘Kapital 1 Areni’ nadigrali domaće Vašington Vizardse i stigli do ubjedljivog trijumfa rezultatom 105:121.

Već poslije prvog poluvremena bilo je jasno da su Njujork Niksi mnogo kvalitetnija ekipa u ovom trenutku, a rezultat 43:63 je to najbolje oslikavao.

U drugom poluvremenu gosti iz ‘velike jabuke’ igrali su koliko im je bilo potrebno da bez većih uzbuđenja savladaju Vizardse. Uvukli su domaće u svoj nešto sporiji ritam i na kraju stigli su do lagane i ubjedljive pobjede rezultatom 105:121.

Džulijus Rendl je odigrao jednu od najboljih partija u sezoni – upisao je 39 poena, uz sedam skokova i pet asistencija. Slijedio ga je fenomenalni Džejlen Branson sa 33 poena, osam asistencija i tri skoka.

Kod Vizardsa najbolji je bio Kajl Kuzma sa 27 poena. Dabl-dabl upisao je Deni Avdija sa 23 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Niksi su na četvrtom mjestu Istočne konferencije sa 21 pobjedom i 15 poraza, dok je Vašington pretposljednji sa svega šest pobjeda i čak 29 poraza.