Boston završio posao, odsustvo Mičela prevelik hendikep za Kavse

Košarkaši Boston Seltiksa slavili su u petom meču plej-of serije protiv Klivlenda sa 113:98 i sa 4-1 plasirali se u finale Istoka.

Na početku utakmice u ‘TD Gardenu’ tokom uvodnih 12 minuta vodila se izjednačena borba i rezultat je bio kao da se nije ni igralo – 28:28.

Sredinom druge četvrtine Kavsi su napravili seriju i zahvaljujući sedam vezanih poena Markusa Morisa poveli su sa 40:46.

Ipak, do odlaska na odmor Boston je serijom 14:4 vratio prednost i na poluvremenu rezultat je bio 58:52.

Nakon pauze, stvari na parketu se nijesu mnogo promjenile – Boston je bio dominantan, a Klivlendu je očigledno hvalio neko poput Donovana Mičela, koji je propustio i ovu utakmicu zbog povrede.

Posljednji kvartal pripao je Seltiksima, koji su zadali završni udarac Bikerstafovim izabranicima i postavili konačnih 113:98.

Džejson Tejtum bio je na korak od tripl-dabla sa 25 poena, 10 skokova i devet asistencija. Pratio ga je Al Horford sa 22 poena, 15 skokova i pet asistencija.

Kod Klivlenda istakao se Evan Mobli sa 33 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Markus Moris je sa klupe ubacio 255, a dvocifreni su bili još Strus sa 12 i Garland sa poenom manje.

Boston Seltiksi sada u finalu Istočne konferencije čekaju boljeg iz duela između Niksa i Pejsersa, gdje ekipa iz Njujorka vodi sa 3-2 u seriji.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.