Tripl-dabl Luke Dončića, Dalas stigao do brejka u 'PejKom Centru'

Dalas Maveriksi su, na krilima Luke Dončića, slavili na gostovanju Oklahomi sa 92:104 i poveli sa 3-2 u seriji.

Domaća Oklahoma bolje je otvorila meč i povela sa 8:2, međutim uslijedila je serija ekipe iz Teksasa i potpuni preokret na 8:11. Gosti su vođstvo sačuvali do kraja prve četvrtine, poslije koje je rezultat bio 22:24.

Potom je uslijedila druga dionica i potpuna dominacija ekipe Džejsona Kida, koja je plesala po parketu ‘PejKom centra’ i na poluvremenu stigla do dvocifrene prednosti, bilo je 44:54.

Poslije pauze nije se mnogo toga promjenilo – Dončić i drugovi nastavili su istom ritmu, a Oklahoma i dalje nije uspjevala da pronađe adekvatna rješenja u defanzivi, pa su pred posljednjih 12 minuta košarke imali čak 12 poena zaostatka, na semaforu je stajalo 67:79.

Oklahoma je priprijetila sredinom posljednjeg kvartala, kada su napravili seriju 10:0 i smanjili na 81:89, ali za više od toga nijesu imali snage, pa je Dalas stigao do zaslužene pobjede rezultatom 92:104.

Luka Dončić upisao je tripl-dabl sa 31 poenom, 11 asistencija i 10 skokova. Derik Džons Džunior dodao je 19 poena, dok su dabl-dabl imali Lajvli – 11 poena, 10 skokova, kao i Vašington sa po 10 poena i skokova.

Kod Tandera istakao se Šai Gildžus-Aleksander sa 30 poena, osam asistencija i šest skokova. Čet Holmgren dodao je 13, dok su po 12 poena i šest skokova imali Vilijams i Dort.

Dalas sada vodi sa 3-2 u seriji i priliku da sve riješi imaće u narednoj, šestoj utakmici, koju igra u Teksasu u svom ‘Amerikan Erlajns Centru’.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.