HJUSTON ZAUSTAVIO 'JELENE': Dva različita poluvremena u 'Tojota Centru'

Košarkaši Hjuston Roketsa savladali su u svom ‘Tojota Centru’ ekipu Milvoki Baksa rezultatom 112:108.

Bili smo svjedoci dva različita poluvremena u Teksasu. Tokom prve dvije četvrtine Hjuston Roketsi su u potpunosti dominirali na oba kraja parketa, pa su do odlaska na odmor imali ogromnih 20 poena prednosti – na semaforu je stajalo 63:43.

Izabranici Adrijana Grifina nijesu imali namjeru da se predaju već poslije dvije četvrtine, pa su u drugo poluvrijeme krenuli jako ka košu rivala i pokazali mnogo odlučniju igru u napadu.

Polako su smanjivali zaostatak, ali zaostatak sa poluvremena bio je ogroman. Antetokumpu je trebala podrška, koju na kraju nije dobio od Demiona Lilarda, pa su Baksi upisali poraz u Teksasu rezultatom 112:108.

Alperen Šengun nastavio je sa sjajnim partijama u dresu Hjustona – meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 11 skokova. Pratili su ga Džejlen i Džef Grin sa po 15 poena, dok su po 14 imali Fred VanVlit i Džabari Smit, koji je uz 12 skokova stigao do dabl-dabla.

Janis Antetokumpo je dominirao na drugoj strani sa 48 poena i 17 skokova. Demion Lilard pogodio je svega pet od 16 šuteva i meč završio sa 18 poena, uz osam asistencija. Kris Midlton je sa 10 poena bio još jedini dvocifreni igrač u redovima ‘jelena’.

Baksi su drugi na Istoku sa skorom 25-11, dok su Roketsi deveti na Zapadu sa 18 pobjeda i 16 poraza.