BLAMAŽA SAKRAMENTA: Pelikansi razbili 'kraljeve'

Nju Orleans Pelikansi su na gostovanju Sakramento Kingsima odigrali najbolju partiju u sezoni i slavili sa 100:133.

Četa Majka Brauna u potpunosti je razbijena u svom ‘Golden 1 Centru’ u Sakramentu. Već na poluvremenu gosti iz Nju Orleansa vodili su sa velikih 47:72.

U nastavku se Pelikansi nijesu zaustavljali, dok Kingsi nikako nijesu uspjevali da pronađu rješenja ni u napadu, ni u odbrani, pa su gosti u jednom trenutku imali čak 50 poena prednosti.

Posljednjih 12 minuta pripalo je domaćoj ekipi, koja je uspjela samo da, koliko-toliko, ublaži poraz i postavi konačnih 100:133.

MekKalum je sa 30 poena bio najbolji u pobjedničkom timu. Slijedili su ga Ingram i Valančiunas sa po 15 poena, dok je Danijels dodao 14 poena, uz šest asistencija i pet skokova.

Domantas Sabonis i Kevin Erter su sa po 17 poena bili najefikasniji u redovima Sakramenta. Elis je dodao 13, a Saša Vezenkov 11 poena.

Sakramento je peti na Zapadu sa skorom 21-14, dok su Pelikansi na sedmom mjestu sa 22-15.