ČEŠKA IPAK PREJAKA: Crna Gora ostala bez plasmana u osminu finala Evropskog prvenstva

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore večerašnjim porazom od Češke izgubila je šanse za plasman među 16 najboljih ekipa Starog kontinenta.

REGISTRUJTE SE PREKO PROMO KODA SPORT i odmah nakon toga na vaš korisnički nalog će biti uplaćeno 30 eura BONUSA.

Izabranici Ivana Joksimovića su nakon očekivanog poraza od Holandije na startu prvenstva u drugom kolu takođe doživjeli neuspjeh protiv domaćina Sjeverne Makedonije koji ih je koštao plasmana u drugu fazu.

Posle prve pobjede na ovogodišnjem prvenstvu Evrope protiv Danske crnogrska javnost je nade polagala u večerašnji meč protiv Češke koji je završen sigurnom pobjedom rezultatom 3:0.

Odlično su otvorili Česi utakmicu i već u prvom setu stigli do pobjede rezultatom 25:18. U drugom su krenuli istim tempom ali je nakon vođstva 6:4 naša reprezentacija vezala četiri poena i stigla do preokreta i rezultata 8:6.

U egalu su se držali izabranici Ivana Joksimovića sve do 19. poena Čeha koji su u nastavku prelomila set u svoju korist (25:20).

U trećem setu se pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje, a set je završen rezultatom 25:15.

Crnoj Gori predstoji da odigra još utakmicu protiv aktuelnih vicešampiona svijeta, Poljske, a taj duel je na programu u srijedu od 17 časova.